| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Dintre Renault Megane 3 si Honda civic VIII care ar fi mai buna ca si fiabilitate, costuri intretinere si stabilitate? MERCI!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Clar honda pe partea de stabilitate si fiabilitate. Dar sa fie benzina. Motorul 1.8 de la Honda e considerat ca fiind unul din cele mai fiabile facute vreodata. Daca vrei diesel in schimb, atunci probabil un Megane 3 1.5 DCI e o decizie mai buna. Bafta!

| Grigoriu_Robert_Marian_1993 explică (pentru ClaudiuM1997):

1.6 16v de la Renault nu e bun?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Grigoriu_Robert_Marian_1993):

E chiar foarte ok. Din cele 1.6 e printre preferatele mele, dar un Honda benzina o sa fie mereu mai fiabil dupa mine.

3 răspunsuri:
| iulian498456 a răspuns:

Honda, Toyota, Hyundai!
Toate astea sunt bune pentru ca sunt japoneze si au alte standarde de duritate.