| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Dintre Volkswagen Passat si Golf, voi pe care alegeti? Passaturile sau golfurile sunt mai bune?

2 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Sunce aceeasi chestie, doar ca pasatul este mai luxury si mai mare! este gen Opel astra sau insignia sau mercedes E class cu A class si tot asa! Eu as aslege categoric Passat!

| GaryOfLivia a răspuns:

Depinde ce vrei să faci cu mașina, dacă vrei o mașină mai spațioasă și mai comodă dar totodată mai "leneșă" și mai greu de strecurat în trafic - passat
Dacă vrei o mașina mai mică și mai sport, care e ușor de manevrat în curbe sau de strecurat printre mașini - golf.
În rest sunt cam la fel, totul depinde pentru ce va fi folosită mașina, eu aș zice că dacă în mare parte mergi doar tu sau poate cu înca o persoana (Prieten, prietenă eu știu) și vrei să conduci intr-un stil mai agresiv atunci i-ați golf.
Dacă vrei să mergi mai des cu familia poate sau mai mulți prieteni pe distanțe mai lungi atunci passatul e bun.