| Alexandru3131 a întrebat:

Doresc sa achiziționez o masina, care, in mare parte, va fi folosita doar pe oras. Iau in calcul varianta unui Smart ForTwo, ceva care sa coste ~1500 euro (mai mult sau mai putin), fabricat in anul 2001 (la acest buget, variante din maxim 2001 am gasit).
As dori niste pareri, mai ales din partea acelora care detineti un astfel de model, cu privire la fiabilitatea acestei masini, costurile de intretinere, problemele pe care le-ati intampinat cu ea, costurile unei piese care a cedat la un moment dat. Orice informatie si sugestie e binevenita.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca tu ai gasit masina la banii astia si vrei una sa se incadreze in acest buget, iti doresc mult succes, o sa ai nevoie!
Cauta un matiz daca vrei fiabilitate si o folosesti in mare parte prin oras!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca doar asta iti permiti, inseamna ca nu iti permiti o masina... sa fim onesti totusi, ca nu e nici o rusine in asta.

| RobertVaka a răspuns:

Vorbim de fiabilitate la o masina de 1500 euro?