| panseluta2002 a întrebat:

Doresc sa stiu ce trebuie sa fac pentru a scoate o masina de la impozit atunci cand sotul este decedat si nu am taxa de succesiune.

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa mergeti la primaria din localitate, cu crtificatul de deces, exista posibilitatea ca printr-o declaratie scrisa pe propie raspundere sa va redieze masina.declaratie care poate sa aiba motivatie de genul, ca masina nu mai circula pe drumurile publice, starea tehnica e precara.Mult succes.