| nauca a întrebat:

Dupa ce faci ITP-ul unei masini aduse din afara, cat timp poti sa circuli cu ea pana o inscrii?

6 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Pai eu stiu ca poti sa circuli 30 de zile si dupa aceea mai poti prelungi de 2 ori cu 30 de zile deci in total 90 de zile. Dar in acele 90 esti obligat sa iti inscrii masina. Desi multe persoane umbla acele 90 de zile si pe urma le dezmembreaza daca sunt masini mai vechi.

| tradaro a răspuns:

Atata timp cat masina este inscrisa in tara de unde ai luat-o si in tara circuli pe baza procurei prin care fostul proprietar iti cedeaza toate drepturile de folosinta ale masinii, in Romania poti circula cu ea 2 ani dupa ce i-ai facut ITP-ul.

| wale a răspuns:

30 de zilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat timp se face itp la o masina?

| Onutzu a răspuns:

Numere rosii valabile 30 de zile.
Si am auzit ca se mai pot prelungi inca 15 zile dar de asta nu sunt sigur

| luminitagrigoriu a răspuns:

Cat timp ai valabile numerele