| alexutzu08 a întrebat:

E adevarat ca de la 1 ianuarie 2012 trebuie sa platesti taxa auto daca cumperi o masina inmatriculata in >Romania?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Tenissa ti-a dat raspunsul.

| siteauto a răspuns:

Daca masina a fost inmatriculata inainte de 2007, atunci platesti taxa. Mai multe informatii gasesti aici - http://www.siteauto.ro/stiri/taxa-auto-2012-aprobata
Samoila Gheorghe - www.siteauto.ro

| ionutz03 a răspuns:

Noua lege încearcă să aplice principiul "poluatorul plăteşte", astfel că noua taxă de poluare "va fi plătită, o singură dată, atât pentru autovehiculele noi sau second-hand care sunt înmatriculate pentru prima dată în România, indiferent dacă autovehiculul este produs în ţară sau străinătate, cât şi pentru autovehiculele înmatriculate înainte de anul 2007 pentru care nu a fost plătită o astfel de taxă".

| Nicky06 a răspuns:

Daca a fost inmatriculata inainte de 2007, da.