| iulianolaru99 a întrebat:

E adevarat ca la un bmw e46 318i din '99, inmatricularea costa undeva pe la 800 de euro?
Sau daca nu, cam cat ma poate ajunge?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea propriu-zisa costa cca 80 lei, avand in vedere ca nu se mai plateste timbrul de mediu, a fost abrogat incepand cu 1 februarie a.c.
Te mai costa ITP si, cel mai mult, asigurarea RCA. In orice caz toate nu fac 800 de euro.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate nu se mai plateste taxa de timbru asa ca poate fi inmatriculat orice cotet pentru niste fume modice de cativa lei cat costa actele

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Placutele = 40 lei, talon = 37 lei. Total 78 lei - cca 17 e.

| iulianolaru99 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu se poate atat de ieftin...La motoreta am dat aproape 1000 de lei.