| celmaitarenume a întrebat:

E greu sa conduci o masina automata? Am permis de 3 ani si am condus doar manuale.
La plecarea din rampa cum e?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai usor decat una manuala, la masiniile moderne in rampa se mentine singura blocata apoi cand accelerezi isi da drumul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua pedale cu una misti masina cu una o opresti
nu iti mai bati capul cu plecarea de pe loc, cu schimbatu vitezei, cu plecarea in rampa

| Frank51 a răspuns:

La automata doar accelerezi si franezi. Atunci cand tii frana calcata ambreiajul se decupleaza, iar daca nu apesi nimic masina va merge la relanti.