| DaniTDCI a întrebat:

E posibil ca filtrul de benzina sa nu filtreze cum ar trebui, sa patrunda mizerie si sa imi infunde jiglerele de la carburator?(china 4t)..de 2 ori am curatat jiglerele si tot carburatorul, dar se pare ca se tot infunda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa, intr-o zi deja s-a stricat?

| DaniTDCI explică (pentru anonim_4396):

Ce sa se strice?

| Baeatul a răspuns:

Se Pare ca ci Carburatorul Ai Problema sau ce Conbustibil Murdar Pui in Rezervor sa nu Zici ca Conbustibil de Rahat Pui in Rezervor Acea Strica Carburatorul injectiile Crede-ma Eu Am Frate care Are Atelier de Reparati Masini Auto in Bihor Comuna Osorhei Garajul Este Pozitionat Drumul care Duce la Satul Fughiu Are in Garaj Rampe Ridica Masina Cabina de Vopsit Are ce ii Trebue ca sa Repare Masina Are Scule Face Sudura in Puncte pe Fratele Meu Proprietarul Garajului il Cheama Popa Mircea Viorel Lam Ajutat si Eu ca sa Repare Cateva Masini si de Acolo Stiu ca Carburantul Trebue Pus in Rezervor de la Peco unde este Curat Carburantul nu Mizerabilca sa Strice Carburatorul Pomba de Conbustibil Etc nu Motorul Treue Ingrijit ca pe O Femeie Daca Vrei sa Fie Bun.Etc.

| DaniTDCI explică (pentru Baeatul):

Am rezolvat problema,dupa cum se pare se alimenteaza corect si nu mai imi face probleme,daca o "pun" la respect laughing,filtrul de benzina are rolul de a filtra. degeaba prind mizerie in rezervor ca filtrul isi face treaba, dar o data la cateva luni e buna o curatare de rezervor, apropo, pentru o ingrijire perfecta a motorului, se recomanda folosirea uleiuriilor 2t sau 4t depinde de motor, de calitate excelenta, a nu se forta motorul cu mai multe persoane(eu de obicei evit sa mai duc o persoana pe scuter de oarece e cu supape si il fortez. )mai ales ca scuterele 4t sunt de oras. nu de putere, da mersi pentru raspuns, cum ziceam, am rezolvat problema, se pare ca din filtrul de benzina se desprindea mizerie si mergea la jiglere