| intrebcenustiu a întrebat:

E vreo problema daca merg cu niste cauciucuri de iarna un drum de 400km pe autostrada?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu.
In practica cauciucurile de iarna nu se comporta deloc ok la caldura. Ai alta aderenta si alti timpi de franare decat cu cele de vara.

Răspuns utilizator avertizat
| IonescuRobert a răspuns:

Salut!
Da.
Daca te opreste Politia poti lua amenda(care crede-ma din propria experienta, e mai mare amenda decat alte Cauciucuri Noi de Vara)
Eu zic sa nu risti.
Poate ai noroc, si gasesti pe cineva sa iti cumpere Cauciucurile "vechi" (Si mai scoti din bani)
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| IonescuRobert a răspuns (pentru SevenScents):

Nu va mint cu nimic.
Asta s-a intamplat in 2019

Răspuns utilizator avertizat
| IonescuRobert a răspuns (pentru SevenScents):

Nu am stiut atunci.
Oricum Politistul avea in jur de 20 si ceva de ani. Asta ma duce cu gandul ca nu cred ca avea nici 1 an de cand era Politist la Rutiera

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Legal, nu se precizeaza nimic de asta.
Dar cum a mai zis cineva, cauciucurile de iarna nu se comporta bine la caldura si in cazul unui pericol, nu poti frana chiar optim.