| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca-mi cumpar o Dacia, primesc mai mult pentru mai putin in comparatie cu o masina din aceeasi clasa? Adica Loganul porneste de la 7000 euro chel dar un Fiesta, din aceeasi clasa, de la 11.000 euro.
Ce masina este mai echipata-n 11.000 euro? Loganul aproape full sau Fiesta de baza?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă vorbim de varianta de baza Dacia nu e cea mai dotata mașina deci nu e chiar adevărat. Însă poți lua versiuni dotate bine de la Dacia sub 11.000

| sierra1 a răspuns:

De fapt primești mai puțin pentru mai puțini (bani)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masinile de mana a doua sunt pentru oameni de mana a doua. Oameni ce nu se respecta.

| ady18 a răspuns:

Masinile noi de al dacia nu se mai merita, cu bani de ii dai pe un logan full, iei alta si cu mai multe dotari si cu mai multa siguranta, chiar daca e de ani mai vechi

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

De fapt cu banii dați pe Logan full iei o masina noua, cu garanție, dotata chiar binișor pentru ca Dacia a adus multe noutăți pe ultimele modele, ac automat, cutie robotizata, navigație etc și nu ar avea niciun sens din banii aia sa iei o vechitura

| ady18 a răspuns (pentru suntserios):

Stai frate linisit, ca dacia nu o sa ajunga la nivelul care sunt alte marci, eu unul am logan 2005, nu as mai cumpara tot dacie, cei drept tine motorul de 1, 4 mpi 240k km nu mananca gram de ulei ins chimb tabla a cam inceput cu rugina, daca ar fi sa dau atatia bani pe una noua as prefera ceva cu 2-4 ani mai veche dar de marca buna

| suntserios a răspuns (pentru ady18):

Te plangi ca in 13 ani a prins rugina? Hahah

| ady18 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ma plang, chiar ma bucur, ma refeream ca cele de la dacia, din 2013 incaoce deja au rugina de la iesirea din fabrica

| PaulStudio a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa iei masina Second Hand 'aproape noua' adica cu 40k-70k KM in aceeasi bani dar cu mult mai multe dotari.