| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca poti incepe scoala de soferi cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani?

Răspuns Câştigător
| JuStKid a răspuns:

Salut! Din cate stiu eu ca era si ca este... da este adevarat cu 3 luni inainte eu am programat asta.pentru ca vreau sa il dau cu 3 luni inainte apoi maju sa-l fac p plaja desigur pana acolo sa-mi iau permisulaughing. bfta la scoala

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat, legislatia rutiera permite. Succes si numai bine!

| mgtow a răspuns:

Eu am inceput scoala d soferi la 17 ani am luat examenul teoric apoi cu o luna inainte de a implini 18 ani m-am pus sa fac clase practice si cand am implinit 18 ani m-am examinat si am obtinut permisul de conducere d clasa B (era vechea lege in spania acum totul incepe d la 18 ani)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se poate face doar şcoala. După împlinirea vârstei de 18 ani poţi da şi examenul pentru permis.
Baftă.
Pa, pa.

| Alexxe a răspuns:

Da. Scoala de soferi poti sa o incepi cu 9 luni daca nu ma insel inainte sa implinesti 18 ani, cand ai facut 18 ani, te duci cu buletinul si iti ridici permisul big grin

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Poti incepe scoala de soferi cind vei avea 17 ani si jumate!

| Princessee a răspuns:

Eu stiuam ca poti sa incepi de la 16 dar sa nu conduci decat masini mici care nu consuma mult!

| DeeAnna. a răspuns:

Da. Asa am inteles si eu... Dar carnetul ti se va ilibera dupa ce implinesti 18 ani.winking

| DeeAnna. a răspuns:

Da. Asa am inteles si eu... Dar carnetul ti se va elibera dupa ce implinesti 18 ani.winking

| MyMy_3116 a răspuns:

Da este adevarat.winking

| localhost a răspuns:

Da! Este 100% adevărat. Când vei împlini vârsta de 18 ani, atunci vei putea da sala.

| mika a răspuns:

Da

| Nu a răspuns:

Da, 3 sau 2, depinde de cat tine scoala.

| Daiana_1431 a răspuns:

Da, eu asa stiam.

| maria933 a răspuns:

Da. Este adevarat. Insa o sa poti da examenul cand implinesti 18 ani. happy

| Angie12 a răspuns:

Da