| aX02 a întrebat:

Este BMW E46 o masina buna pentru un incepator?
Am un buget de 1000-2000 de euro pentru prima masina si din ce am vazut, exista BMW-uri la acest pret, oare sunt stricate / defectate.
Ce masina este ieftina si buna? Anul nu conteaza.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Gasesti e46 decent in bugetul tau (trece ITP-ul), dar nu este o masina pentru incepatori.
Ford Focus e ieftin si bun, pe la 2000 de euro ai sanse si la Focus 1.6 diesel din 2004-2007, si ai cam de toate in masina aia: spatiu, confort, dotari, stabilitate, consum, fiabilitate.
BMW e ok doar daca folosesti masina in oras, strict de placere, si iei pe benzina. Daca stai in zona cu clima mai rece, nu e deloc potrivit, ca iarna mai bine il lasi acasa, altfel trebuie sa-l impingi mereu.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bmw la 1000 euro e un cazan plin de rugina si cu 400.000 km.

Gasesti un Opel mai in mintile lui in banii aia