| qq30xx a întrebat:

Este convenabil sa cumpăr o Honda Civic din 2006-2011 din Uk/Anglia cu volan pe dreapta și sa ii fac schimbul de volan pe stânga la noi in tara?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este conventabil!
Pentru ca modificarile facute, vor face mai mult decat masina in sine. Ai nevoie de bord nou, pentru partea stanga, schimbat instalatia electrica schimbat pedalele, modificat podeaua, samd.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nui convenabil doar daca lasi volanu asa cum e si mergi singur in masina. In caz ca un prost/fraiera intra in tine scapi viu si nu omori un pasager avand volan pe dreapta

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca vrei sa ai o masina cârpita

| romeo78 a răspuns:

Nu! Căutați unul european, cu volanul normal pentru România.
Costul pieselor, manoperei și omologării pot depăși valoarea prețului la care ați cumpărat mașina!

| Panamax a răspuns:

O sa iasa o tiganie cu probleme.