| al3x_2379 a întrebat:

Este normal sa nu faci cu un BMW 316i 1.6 benzina(varianta compact), nici macar 100 de km cu 50 RON (8 litri si ceva) in regim mixt, mi se pare cam exagerat.Ar influenta,, renumita" sonda lambda consumul, sa nu ma zic ca daca bag piciorul in ea nu sare de 40 de km efectuati.Da-o in masa ca nici un motor de 2 litri nu papa atat!

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Da, e normal. Motoarele de 1.6 au un consum mixt de 9%. Daca bagi picioru in ea o sa ai un consum de 11 mixt. Acu depinde ce intelegi tu prin mixt...
Motoarele de 2l consuma de la 15% in sus (in oras) si 9-10% afara.

2 răspunsuri:
| Mariussss14 a răspuns:

Frate e motorul mic si caroseria mare si se forteaza motorul si normal ca papa eu tatamio o avut 2. 7cdi si cip+filtru sport de 30cai=210ps si papa 7 si la drum intins 5-5, 5

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Depinde de talpa cat de mare e