| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Este obligatorie adeverinta medicala de la medicul de familie pentru obtinerea fisei medicale pentru scoala auto?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acte necesare:

Copie dupa actul de identitate

Adeverinta de la medicul de familie – din care sa reiasa ca nu suferi de boli cronice, epilepsie etc.

Fisa Medicala – de la orice alt cabinet autorizat

Aviz Psihologic – se poate obtine de la orice cabinet autorizat

Cazier Judiciar – Politia din resedinta de judet sau unele orase mai mari

Taxa Permis – se achita la trezorerie (68 Lei)

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Salontanul):

Nu ba dq... eu ziceam pentru fisa medicala daca trebuie adeverinta medicala. Citeste si tu intrebarea.

| Salontanul a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Alo! "Ba" este un termen de adresare al celor needucati. Eu am citit intrebarea si ti-am raspuns ce-ti trebuie. Cat despre adeverinta pentru fisa medicala este o tampenie pentru ca fisa se elibereaza de medicul de familie. Asa ca mai si citeste raspunsurile! Nu am scris nicaieri ca-ti trebuie adeverinta pentru fisa.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Salontanul):

Ba a trebuit... Tu mi-ai spus ce imi trebuie pentru fisa medicala, eu nu asta am intrebat

| anonimg a răspuns:

Pentru fișa medicală nu ai nevoie de adeverință de la medicul de familie.
Oricum tot plătești fișa medicală.

| Atim a răspuns:

Eu am facut școala de soferi in 2017 si nu stiu nimic de nici o adeverinta de la medicul de familie. Eu fisa medicala am facut-o mergand cu foaia de la scoala la o policlinică unde am platit consultatiile necesare. Am o ruda care a facut scoala recent si a procedat la fel.

| energia a răspuns:

Da, este.
Avand in vedere ca instructorul meu avea nevoie de adeverinta pentru ca dosarul sa fie complet.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru energia):

Eu zic atunci cand ma duc sa fac analizele... O sa am cand depun dosarul la instructor.

| ioanafunditza a răspuns:

Din câte știu, eu am avut nevoie. Deci, ar trebui sa mergi sa ți iei?