| George12356456 a întrebat:

Este posibil sa se audă un zgomot ciudat la pornire daca am strâns prea tare șuruburile la capacul de la culbutori?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu

| George12356456 explică (pentru regis):

M-am convins in cele din urma. Se auzea un surub de la suportul motor care atingea in caroserie. Mersi!

| baru a răspuns (pentru George12356456):

Bine ca ai gasit defectul..Interesant defectul.

| George12356456 explică (pentru baru):

Este un fel de improvizație de a mea. Bara stabilizatoare este prinsa de suportul care ține motorul cu un șurub băgat de sus în jos la care nu ai acces (este blocat acolo și astfel nu se învârte în gol). Ei bine, eu când am desfăcut piulița, am desfăcut o cu pistolul și șurubul a cedat. Am băgat alt șurub normal acolo, însă a trebuit să îi pun distanțier că sa pot avea acces să țin contra când strâg piulița. Acum el fiind mai sus, atinge la pornire de ce e deasupra suportului.

| baru a răspuns (pentru George12356456):

Am inteles...Multumesc din suflet!

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

La pornire se aude demarorul. Ce tip de masina?