| anonim_4396 a întrebat:

Eu termin scoala de soferi saptamana viitoare si implinesc 18 ani pe 20 februarie.Pot sa ma programez la sala inainte de 18 ani?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te programezi, dar nu vei fi programat inainte de a implini varsta de 18 ani, daca sustii examinarea pentru categoria B.
Pentru AM, A1 si B1 poti fi programat, avand in vedere ca acestea se pot obtine de la 16 ani.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

De programat poți să te programezi pentru a da proba teoretică, dar de data o dai când împlinești 18 ani, așa e regula.