| Num3Ascuns a întrebat:

Exista motociclete cu motor diesel?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, harley davidson suna de iti surzesc urechile.

| emoboy a răspuns:

DA! Track T800 si Triump Tiger! Daca nu ma crezi uite si video, nu suna ca un diesel? http://www.youtube.com/watch?v=atdFiRcbc3o

| Foca a răspuns:

Salut! In general cele mai multe motociclte sunt pe Benzina si de ce asta? Deoarece benzina are o ardere mai buna si nu poti compara un motor pe benzina cu unu diesel. De ex. Un motor pe diesel nu fuge ca cel pe benzina in schimb iarna e mai bun motorul pe diesel si tine si mai muli km. Motorul pe benzina Fuge mai tare iarna pe ger porneste mai greu si nu tine asa multi km Diesel. Acuma revenind la intrebarea ta. Exista motociclete diesel, fac mare zgomot si sunt foarte scumpe. Uite o marca care produce motociclete pe benzina Harley Davidson. Deci vezi ca sunt foarte scumpe. Succes. SI funda. Mersi

| eugem35 a răspuns:

Harley numai pe benzina au facut motoare pentru motociclete si in general toate motocicletele sunt zgomotoase
dect un dizel

| cartman a răspuns:

Foca asta vorbeste numai aiureli. Masina pe benzina porneste foarte repede iarna, arderea fiind mai buna, iar dieselul sunt sanse foarte mari sa nu porneasca la temperaturi foarte joase si nu pleci nicaieri pana nu se incalzeste motorul. Motociclete pe diesel exista.

| costel_4263 a răspuns:

Da.daca gresesti la pompa culoarea de la capatul furtunului. daca da sa pui repede benzina 101 eco blu.si mere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca nu.acum cind e motorina cit benzinaa pentru ce?
vezi de treaba