| Girly97 a întrebat:

Exista vreo masina care poate pleca fara acceleratie sau nu am fost invatata bine?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape orice diesel care are un pic de cuplu poate pleca doar din ambreiaj și bineînțeles orice automata

| relian a răspuns:

Masinile cu transmisie automata, alea pleaca fara acceleratie, nu ai pedala de ambreaj, conduci ca un profesionist, ori poate si mai bine laughing
Mai siont si masini cu pedala de ambreaj, la care nu tyreb sa accelerezi, indiferernt cum lasi pedala de ambreaj, motorul nu se va opri.
Am mers eu cu o asa masina, chiar ma mirai cum de nu ser oprise motorul, deci era masin a standard cu pedala de ambreaj, nu era OZN era un suv ford, o pradita de masina laughing adi ca era veche, damblagita
Dar tu sa nu mai ai deloc probleme, cel mai indicat este sa iti cumperi o masina cu transmisie automata, nu o sa iti mai trebuiasca in veci de asta cu pedala de ambreaj, iti garantez.

| cfrtobias a răspuns:

In panta merge masina fara acceleratie?

Răspuns utilizator avertizat
| teclado a răspuns:

Orice masina daca ii reglezi avansul
Astia nu stiu ri mecanica
Nu stiu ri ce e ala avans
Dar se poate face un reglaj mecanic de la motorete motociclete motoare de masini sutururisme avioane
Toate su o posibilitatr de fapt sa plece putin accelerate
Pt ca asa de regleaza
Ca si cand ar fi deja accelerate putin

| Silviullet a răspuns:

Toate masinile pot merge fara acceleratie, daca bagi intr-a 1-a si ridici usor piciorul de pe ambreiaj

| suntserios a răspuns (pentru Silviullet):

Asta înseamnă că nu ai condus niciodată o mașină pe benzina cu cuplu mic.