| Raluca591 a întrebat:

Exista vreun site unde se pot inchiria masini pentru cei care au mai putin de un an carnetul de conducere?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tara o arde pe comedie...
in perioada asta nu ai voie sa te deplasezi cu masina decat la nevoi urgente.
Daca ar exista (eu unul nu cunosc) un site care sa inchirieze si incepatorilor sub 1 an de zile in condus ar fi niste costuri mult mai mari, si asa costurile sunt mari per ziua de inchiriere intrucat platesti inchirierea propriu-zisa/zi, asigurarea casco (asta se calculeaza la zile, nu stiu cum, nu lunar cum facem ceilalti care plaim casco la masinile personale) +bagi benzina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sunt dubiosi din astia pe olx care inchiriaza la negru

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, pe olx.ro e plin de privati care inchiriaza masini de 500 de euro, cu 30 de euro pe zi... Aia nu se uita nici sa ai permis, important e sa-si scoata bani pe zilele in care sta rabla la tine.

| Simpatic a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar alea ce garantie prezinta, ca dupa aia zic ca le-ai rupt tu amortizoarele sau stricat ambreiajul...
Nu as inchiria decat o masina in stare foarte buna de functionare, degeaba arata bine la exterior... "pe afara-i vopsit gardu'"

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Simpatic):

Pai daca o iei cu amortizoarele ok si ambreiajul bun, nu ai de ce sa o predai cu ele defecte. Ai precizat niste piese consumabile, care la o masina de 500e sunt ieftine si schimbate de multe ori, nu in stare proasta.