| AvM94 a întrebat:

Fiat Stilo 1.6 16v sau Golf 4 1.6 16v? Nu stiu ce sa aleg, ma inclin spre fiat ca este elegant. happy Nu prea stiu asa multe lucruri despre masini asa ca va cer parerea big grin

Va rog sa nu imi da-ti raspunsuri cu "Ia golful" atat, specificati si de ce sa aleg acea masina.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Daca vrei o masina eleganta, luxoasa cu stil si cu stabilitate pe strada la viteza iti recomand volvo v40 2000-2004 sau daca vrei ceva cu adevarat luxos ia-ti frate un volvo s80 daca gasesti T6 ai 300 cai! si bati toate golfurile pana si golf 6 cu ala la design si confort! parerea mea! eu am un volvo v40 din 97 am dat 2000 de euro si este full option dar full nu cum zic unii full dar au doar 2 geamuri electrice si un amarat de AC. a mea are absolut tot ce poti gasi pe o masina prin 1997 si mi se pare ca am nimerit o masina super ieftina si super! bate golf 4 la toate. daca tu vrei doar dintre vw si fiat atunci ia-ti vw-ul deoarece vw face motoare mult mai bune decat fiat si sunt mult mai serioase [parerea mea] dar iti spun golfurile sunt din categoria standard! deci nu prea beneficiezi de un design luxos la masina aia! este o masina clasica, asa la aspect as alege fiat stilo dar mai bun e golful. iti spun, daca tie iti plac masinile de lux atunci orienteaza-te spre volvo deoarece mi se pare singura marca premium ale care masini sunt usor de intretinut deoarece ti se strica un mercedes, pentru a repara mercedesul la aceeasi problema un volvo il repari de 2 ori cu banii care ii dai pentru a repara mercedesul. si totusi un volvo te tine mult mai mult decat orice alta masina, sunt masini ce rezista in timp! mai ales pe iernile geroase volvo da ceata masinilor nemtesti, fiind special facute pentru vremea din suedia, intereseaza-te sa vezi ce temperaturi scazute au aia iarna! in plus nu strica sa stii ca volvo sunt si cele mai sigure masini deci daca tu vrei sa conduci o masina luxoasa sigura, puternica si totusi 'ieftin' orienteaza-te spre volvo!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiabilitate.

Volkswagen este o marca mult mai fiabila decat Fiat...

| thegeaba a răspuns (pentru Apache):

Nu mai exista termenul de fiabilitate la masinile produse in ziua de azi, nu se mai fac automobile care sa te tina 20 ani.
Pentru Bucuresti as alege Fiat Stilo 1.6 16v, e o masina cu garda la sol mare si robusta. Si nu e prea lunga (deci e perfecta pentru Bucuresti si alte orase aglomerate).

| rafa1987 a răspuns:

Parerea mea este Golfu am un prieten ce are un Fiat Stilo 1.6 si nu e multumit tot timpu ai cade cate ceva, si golfu e masina nemtesca rezistenta buna.tu stii acuma ce alegi...