| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!

https://m.emag.ro/......D6BMWBBBM/

Vreau sa pun pe mașina niște boxe bune, cu bass puternic si rezonanță, fara tub de bass.
Am înțeles ca acest model ar fi unul foarte bun dar trebuie amificate, cum mai exact?
Ps. Nu schimb playerul mașinii
Si ce alte variante de sisteme imi mai puteți recomanda? De preferat pana in 600-700 lei/set sau chiar din dezmembrari de la o masina care stiti ca ar avea boxe bune.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bass puternic si rezonanta este dat nu numai de difuzor, ci de locul si modul de amplasare in incinta (masina).
Si cu difuzoare "normale" poti obtine auditie buna, daca sunt montate unde- si cum trebuie, dar e valabil si invers.

Si da, pentru basi puternici iti trebuie si amplificator puternic, dedicat.

Cauta un specialist in sisteme audio de masini (electrician, electronist auto), vezi ce solutii la indemana ta iti recomanda.

| mihai69 a răspuns:

Nu știu ce treabă are link-ul de adunat bănuți
http://www-myblog-ro.cdn.ampproject.org affiliate_0b&utm_medium=profitshare&utm_campaign=profitshare_0b&utm_content=link/
atașat întrebării tale?!?