| Rusu_Ana_2000 a întrebat:

Hei! Am și eu o problema. În luna aprilie m-am înscris la școala de șoferi, mi-am ales un instructor bun sa zic asa, am făcut toate actele necesare pentru terminarea dosarului, totul bine până aici. Problema principala este ca instructorul nu m-a chemat la ore, întotdeauna găsea pretext, ma amână, am așteptat, am crezut ca durează un timp, însă am ajuns în luna iunie și eu nu am făcut nici măcar o ora de condus. Evident, m-am enervat și am legătura cu un alt instructor, acesta m-a sfătuit ca trebuie sa ma transfer de la școala actuala, la cea unde este el, asa am și făcut. Am fost la secretariat, am vb pentru transfer, însă surpriza a fost ca instructorul cu care luasem legătură nu voia sa-mi dea dosarul. Precis, mi-a zis ca trebuie sa mai aștept între 10 și 15 zile, pana se aprobă transferul. Acum, vă întreb pe voi, e normal ce mi se întâmpla? Dați-mi un sfat, orice. Ce pot sa mai fac? Am așteptat atâta timp, sunt 3 luni de acum. Și m-am saturat de toată situația asta. Va rog, fără răspunsuri urâte.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut!
Scolile de soferi sunt, pana la urma, niste societati private, carora le platesti un serviciu.
Deci, pentru a reclama lipsa serviciului pe care l-ai platit, mergi linistita la ANPC, dai o declaratie, si vor lua masuri. Iti vei primi dosarul "de urgenta".

| Rusu_Ana_2000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu a fost nevoie sa fac asta, s-a rezolvat pe cale amiabila. Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns: