| Andreea202 a întrebat:

Hei! Cat este astigurarea și impozitul la o Mazda 6 2009 motor 2.2 diesel gta plus? Menționez ca am 44 de ani dar fără permis.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Impozitul anual la o cilindree de 2200 este in jur de 850-900 de lei
RCA-ul depinde pe numele cui este si daca a avut daune sau nu, deci poate varia, poate sa fie 500 de lei pe an sau 1000 de lei pe an, variaza de la caz la caz

| CodrutElian1990 a răspuns:

Impozitul depinde de localitate.
Asigurarea o poti afla intrand pe site-ul: https://www.rca-ieftin.ro/calculator-rca, introduci datele masinii si afli.

| Țoglă a răspuns:

Asigurarea o poți calcula online dacă dai o căutare, iar impozitul depinde de localitate.