| Tothemoon a întrebat:

Hei!
Recent mi-am cumparat o masina din tara si am ales sa nu ma mai incurc cu nr rosii si sa o inmatriculez direct. Problema este urmatoarea: rovinieta pe celelalte numere este valabila pana in noiembrie, iar eu daca incerc sa o fac pe numerele mele imi spune ca este deja platita. Trebuie sa astept sa scoata numerele din sistem ca sa pot sa imi fac rovinieta pe numerele mele sau pot sa circul cu cea de pe numerele vechi avand in vedere ca seria de sasiu e aceeasi?

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Presupun ca ai cumparat masina de la cineva.
Asta inseamna ca vei putea circula pana este platita rovigneta. Dar verifica pana cand este. Sa nu fie doar pana la sfarsitul lunii.

| Tothemoon explică (pentru Iote):

Este pana in noiembrie insa cand o bag pe net sa o verific cu numerele mele si seria de șasiu imi da numerele vechi, de asta nu stiu ce sa cred.

| Alex1114i48 a răspuns (pentru Tothemoon):

Salut aceeași problema am eu acum. Mai bine zis nedumerire până la urmă cum e?