| Andreeamariagina a întrebat:

Hei,știe cineva cum pot învăța ușor indicatoarele rutiere și legislația?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hei, le repeti până intră la "bibilică". Doar așa...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există o schemă, fiecare invață sau memoreaza in ritmul lui, ca sa inveti repede trebuie sa stai cu cartea in mîna si sa citesti toata ziua din ea si sa si memorezi ce citesti, sa i ti repeti in minte ceea ce citesti fara sa te uiti in carte sa vezi ce ai memorat, pune ti intrebarile in oglinda si raspunde fara sa te uiti in carte si asa o sa repeti cu cuvintele tale ceea ce ai retinut, fara muncă nu se poate, nu poti memora sau invața repede nimic fara sa depui efort, mult succes, ce varstă ai?

| Andreeamariagina explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi,18 și 10zile, este greu sa învăț după carte