| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU, am o drujba, este noua, după ce a stat pe plan orizontal pe podea, era o pata de ulei, ( 100ml in 10 minute) de ce curge așa mult? Cred ca am greșit categoria și îmi cer scuze, ma poate ajuta cineva cu problema asta?

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Vezi sa ai totul inchis ( dopuri ) sau sa nu fie undeva crapata la rezervor ( daca este interior)
In mod normal nu ar trebui decat in functionare sa consume?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Majoritatea drujbelor sunt in 2 timpi, si se alimenteaza cu benzina gata amestecata cu ulei, deci cred ca uleiul scurs este de la rezervorul pentru ungerea lantului. Daca dai jos lama, vezi starea mecanismului, cred ca nu inchide cum trebuie.