| EmiliaSd88 a întrebat:

Hei TPU, dupa ce dau traseul si urmeaza sa primesc permisul de conducere, pot sa optez unde sa mi-l trimita? Mai exact, exista posibilitatea de a cere sa mi se trimite in alta tara? (Belgia) (Contra cost bineinteles.)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa optezi, ei il trimit la adresa oficiala declarata de tine, cea care o ai in buletin.
Nu, este exclus sa o trimita in strainatate.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se trimite la adresa pe care o ai in cartea de identitate(buletin, mai pe intelesul tău) cu care te-ai legitimat cand ti-ai facut dosarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il trimite la adresa din cartea de identitate si cam atat

| Liviu a răspuns:

Declar pe propria raspundere ca locuiesc x zile pe an la adresa mentionata.Suna cunoscut? acum nu sunt avocatu diavolului, dar nu iti va folosi la nimic permisu in alta tara straina.Tre sa conduci minim un an in Romania, ca sa poti conduce in afara. Daca te prind, te fu......garesc aia, intelegi?

| Dildomare69 a răspuns (pentru Liviu):

Cine ti-a bagat rahatul cu fugarit in cap?

| Liviu a răspuns (pentru Dildomare69):

Condu tu ma istetule, dupa ce ai luat permisu, in alte tari, sa vezi daca te controleaza, ce te fugaresc aia.Nu ai voie, asa spune legea, nu eu.Acum nu cred ca s-a schimbat legea, deci clar te fugaresc aia daca tu conduci in alta tara un an de zile, decat in rromanica. Intelegi? Dupa numele tau probabil ai 14 ani, deci...ce imi mai bat capu cu un dildo?

| Dildomare69 a răspuns (pentru Liviu):

Am condus in Germania si nu am patit nimic. Nu m-a fugarit nimeni asa ca inchide gura ca sperii pestii. Am pus aceiasi intrebare aici acum cateva luni happy

| Liviu a răspuns (pentru Dildomare69):

Bine ma istetule, atunci de ce intrebi? Eu iti spun care e adevaru, conduci pe barba ta.Inchide tu gura, si bagati permisu in gura, ca il ai degeaba. Legislatia care se presupune ca ai invatat in scoala, unde e? EU iti spun ce zice legea, daca tu stii mai bine ca legea, atunci iti platesc glontu.Sa iti pierzi timpul sa spui unu putoi care si cum e legea pe care chipurile ar fi trebuit sa o stie.Si mai apoi sa iti spuna sa inchizi gura ca sperii nu stiu ce copii.E penibil, fi putin cu bun simt pustiule, nu toti avem 20 de ani aici.

| siriusblack98 a răspuns:

Permisul de conducere se trimite automat la adresa trecuta in buletin dupa aproximativ doua saptamani de la sustinerea examenului auto.