| Daaanciu a întrebat:

are careva idee cum leg statia auto la casetofon? am casetofon clatronic ar 687 pe un polo 6n. vreau sa-mi iau statie si subwoofer si n-am idee cum sa leg statia.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Depinde ce staţie doreşti să cumperi şi deci tipul de mufe pentru conexiuni şi alte facilităţi. Diametrul şi calitatea izolaţiei pentru firul de alimentare trebuie să fie corespunzătoare şi în afară de aceste două fire mai ai nevoie de unul pentru stand by.
Semnal audio pentru staţie poţi lua de pe unul din difuzoarele din spate.

Răspuns utilizator avertizat
| Arthur a răspuns (pentru claudiu2386):

Majoritatea au intrare de nivel mare. Semnalul în joasă impedanţă e mult mai comod de folosit şi mai ferit de perturbaţii pentru că nu necesită o amplificare suplimentară, inutilă după mine, plus că folosind ieşirea de linie nu mai ai controlul tonului şi uneori al volumului, dacă nu are reglaj volum de la distanţă.