| IoanaNrmh a întrebat:

Hello! as avea o intrebare in legatura cu examenul auto, mai exact proba de traseu.Mentionez ca traseul il dau in Bucuresti, in zona Bucurestii Noi.Prima oara l-am datl la inceputul lunii iunie si nu l-am luat, iar azi cand m-am dus la DRPCIV sa ma programez iar mi-au zis ca cea mai apropiata data ar fi 5 septembrie. ceea ce mi se pare EXTREM de mult, deja am asteptat 2 luni jumate prima oara si acum ma asteptam sa il dau iar cel tarziu la sfarsitul lui iulie.Inteleg ca fiind Bucuresti o fi mare aglomeratie dar nici chiar asa nu cred ca e normal..am auzit de la altii care s-au programat pentru a 2a sau a 3a oara ca i-a pus dupa cel mult 2-3 saptamani..pe moment nu am zis nimic dar cand i-am zis instructorului el a fost de parere ca ar fi trebuit sa depun contestatie si sa fiu mult mai insistenta dar eu nefiind genul de persoana care sa se bage in fata nu stiu ce sa fac..nu vreau nici sa astept pana la toamna.ce parere aveti, cum ar trebui sa procedez daca ar fi sa depun o contestatie? credeti ca as rezolva ceva?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai probabil din cauza ca ai nimerit perioada de vara cand se dau mai multe examene si probabil unii examinatori mai au si concedii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, fa o cerere sa ii spui comandantului ca tu nu vrei sa stai la rand, sa te bage in fata alora dinaintea ta.

| IoanaNrmh explică:

Problema mea nu e ca sunt altii in fata mea laughingdar cum se face ca unii sunt pusi ca prin minune chiar la cateva zile distanta iar altii asteapta cu lunile?