| TheLovelyGhost a întrebat:

Hello! Mi s-a aprins martorul check engine de la bordul masinii, i-am schimbat si bujiile si tot aprins sta, nu cred ca are ceva la motor pentru ca au verificat-o in mare, ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| CristiTatu a răspuns:

Mai pe scurt trebuie pusa pe tester pentru a vedea care este defectiunea daca doresti poti sa te documentezi acesand http://autoama.blogspot.ro/2014/10/sistemul-de-diagnoza-odb-2.html

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fie sonda lambda... e una din cauze

| TheLovelyGhost explică (pentru suntserios):

Multumesc frumos pentru raspuns, am fost la service, a pus o pe calculator si este EGR -ul, trebuie curatat, daca stiti cam cat ma duce curatatul?

| CristiTatu a răspuns (pentru TheLovelyGhost):

Funda

| Daniel2836 a răspuns:

Salut TheLovelyGhost,
Problema pe care o ai s-a întâmplat unui
unchi. Acesta a dus mașina la mecanic și i s-a spus că sonda lambda este stricată. Deci cred că e de la ea...

| TheLovelyGhost explică (pentru Daniel2836):

Multumesc frumos pentru raspuns, am fost la service, a pus o pe calculator si este EGR -ul, trebuie curatat, daca stiti cam cat ma duce curatatul