| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hello! Săptămâna viitoare am traseul, e a doua oară când îl dau, prima data am picat am emoții superi mari..simt așa ca nu o sa îl iau, sfaturi ceva cum sa l iau? Aștept și poveștile voastre despre cum ați luat permisul și după câte încercați!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am avut control asupra volanului si m.am descurcat in trafic la indicatiile examinatorului consuma un ceai inainte de examen

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am dat traseul de doua ori. Prima data, am picat pentru ca n-am stiut de unde se aprind farurile la masina aia. Facusem scoala doar ziua, cand nu era nevoie.
A doua oara, dupa vreo 20 minute de condus, mi-a sarit in fata un pieton, cam baut, asa, dintre doua masini parcate pe dreapta. M-am infipt in frana, mai-mai sa-l scot pe politai prin parbriz si am dat drumul la o injuratura birjareasca. Dupa ce l-a amendat pe ala, mi-a spus ca am luat permisul.
Asta era acum aproape 40 de ani, cand examenul era scris, poligon si traseu.

| darrio2007 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Si ziua se aprind farurile.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru darrio2007):

Acum 40 de ani?
Nici centura nu era obligatorie! Mai gandeste putin inainte sa comentezi!

| darrio2007 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Mda, probabil nu vazusem ca ai scris ca a fost in urma cu 40 de ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Am luat permisul de prima oara, cu emotii de curgeau apele de pe mine si de atunci, am sofat zi de zi (asta fu' acum 30 de ani).
Indemanarea la volan se cunoaste din prima miscare, iar cei care pica examenul, sunt sfatuiti sa mai ia vreo 10 ore de sofat, sau sa renunte la soferie (daca pica de mai multe ori, fiind un pericol real atat pentru trafic cat si pentru pietoni), ramanand pietoni pe viata.
Ai mai luat ore de sofat?
ASta ar fi singura solutie sa nu pici si examenul asta!
Suuces la examen!

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Violleta2022):

Da,am luat 3 pentru ca doar de atâtea mai am timp pana la traseu