| Diu23 a întrebat:

Help me! Am un Audi a3 2.0 TDI, 2005. De curand i-am schimbat volanta, tot kit -ul de ambreiaj ( mi se auzeau trepidatii la motor ) crezand ca e problema volanta am schimbat-o. Ideea sta in felul urmator, motorul meu inca tremura si se aude un zgomot la pornire si la oprire, Stiti careva care ar fi problema?
Am auzit 100 de variante! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Verifica,cu multa atentie suportii motor si cutie doar de acolo poate veni zgomotul de care vorbesti! Vibratiile sunt mult mai mari doar la pornire si la oprire!

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Pot fi o groaza de cauze, inainte de a mai schimba piese, mai bine o lasi la mecanic sa ii fac o inspectie temeinica. Altfel risti sa schimbi o gramada de piese, care costa, si tot sa ramai cu problema.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Inseamna ca nu ai auzit toate variantele. Mai pot fi inca 300. Te ajuta?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un suport sau un tampon de la motor.