| Bosuu a întrebat:

Am un renault laguna 1 1996 motor 2.0 benzina va rog sa imi spuneti ce sa verific la ea pentru a nu a avea probleme cu ea.gen ulei de motor etcc ce trebuie si de ex ulei trebuie folosit la lagunele astea mai vechi, antigel etc

3 răspunsuri:
| dariuselu69 a răspuns:

Salut in primul rand verifica joja se ulei si uitate la densitatea uleiului sa nu fie prea subtire la (rece vorbesc ) sa nu aibe spume si sa fie se culoare maroniu deschis (atunci intra apa in baia de ulei ) sa fie schimbat la 10000 12000 km. Pentru renault se foloseste ulei elf 10 w40 ..antigelu sa nu fie maroniu ..atunci e vechi schimbat la 2 ani este acum in magazine gata preparat pentru -30 grade roz. daca mai vrei mai multe inf cu mare drag

| Bosuu explică (pentru dariuselu69):

Lasa-mi un Facebook ceva sa vorbim

| Bosuu explică (pentru dariuselu69):

Ce antigel trebuie?