Https://imgur.com/a/zxW0IU5

Curge benzina pe aici, ce sa fac?
Dacă dau de câteva ori la pedala nu mai porneste deloc și trebuie sa curat bujia și sa o încălzesc.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ai aratat pe unde curge. Aia e camera de nivel constant a carburatorului, daca curge pe zona de imbinare, cauta garnitura noua si schimb-o fara sa dereglezi plutitorul. E treaba simpla.

Pe acolo pe jos din tubu ăla sau ce o fi de jos

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Unknown192743):

Cauta o fisa tehnica a carburatorului, sa afli ce e ala. S-ar putea sa fie un indicator de supraplin/nivel in cnc prea mare.
Adica s-ar putea sa ai plutitorul spart sau cuiul uzat, si sa bage prea multa benzina.