| Awolnation a întrebat:

Hyundai Accent 2005 1.6 Benzina 145.000 km reali sau Dacia Logan 2006 1.4 Benzina 90.000 km reali? Ambele sunt impecabile, merg excelent și nu au nicio problema, prețul este 2000 euro la ambele.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loganul clar. E o masina mult mai inchegata ca sa nu zic ca are 50.000 km mai putin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici una. Poate Accentul, daca mi-ar pune cineva cutitul la gat.
Hyundai are o tehnica ciudata, Loganul rugineste si nu are deloc confort si tinuta de drum.
De 2000 euro iei un diesel de 400. 000km, si te lalai vreo 5 ani cu investitii minore.
La Logan bagi vreo 500 euro cand iti infloresc portierele, iar daca ai 'noroc' sa mergi la un vopsitor autist, intr-un an e la loc.
Ford Focus TDDI din 2003 e o varianta mai ieftina, economica si chiar de durata.
Daca vrei ceva simplu pe benzina, ia macar Renault pur (nu Dacia), sau Opel.