| RPG878 a întrebat:

Ieri mi-am luat o bicicleta noua de la Decathlon cu frâne pe saboti, frana scârțâie.De la ce este aceasta problema și cum o pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Poate ai udat cu ceva inainte, sau poate asa e, depinde poate si daca il tragi repede sa testezi de prinde frana, daca se aude un pic probabil asa e

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuiesc reglate.
In plus verifica-ti toate piulitele, suruburile si ce mai ai pe la ea. Nu te urca pe bicicleta si gata, la plimbare.

Bula
| Bula a răspuns:

Bicicleta fiind in garantie, mergi inapoi cu el s-o regleze!
Poate-ti vor indica si un atelier acreditat de ei, unde poti merge cu probleme tehnice.

| mihai69 a răspuns:

Magazinele Decathlon au service de biciclete în interior; mergi cu ea s-o regleze ei.
Altfel... https://youtu.be/XMa9UqY9obk

| cfrtobias a răspuns:

Mergi inapoi la Decathlon cred ca acolo poti sa le explici si problema si sa rezolve