| anonim_4396 a întrebat:

Imatriculare scuter doar cu jumate de talon se poate?

Va salut vreau sa iau un scuter de la cineva, mi-a zis ca are doar jumate de talon ..si ca da declaratie ca nu e furat. si face si acte de mana daca este nevoie...

EU daca il iau pot sa-i fac acte de la 0 ...sa dau actele pierdute,, scuteru provine din Italia asa am inteles.49.7 cm

rog un raspuns urgent

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate. Faceti un contract de vanzare-cumparare si da o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, in care declara ca l-a dobandit in mod legal si nu este furat. Numai bine!

| iKronstadt a răspuns (pentru Ioandelasal):

Salutare, dom' Ioan!
Cum dom'le... Cum adica, cu juma' de talon? Care jumatate? Chiar nu inteleg.

| Ioandelasal a răspuns (pentru iKronstadt):

Salut Kron,
Pesemne ca talonul este rupt si are numai o parte. Nici nu-i trebuie, daca face contractul si vanzatorul da respectiva declaratie. O seara buna!

| geany_6563 a răspuns:

Ok,am verificat scuteru si nu este furat,,, ce sa fac sa fac eu actele asatea,, fara sal inplic pe el in ceva,,, eu ii dau bani pe scuter,, apoi ce si unde trebuie sa ma duc eu sa-i fac acte,, o zi buna

| geany_6563 a răspuns:

Pai atata are juma de talon, dar oricum trebuie facute acte de la 0 si odada ce nu e furat ca l-am cautat la furturi,, la politie e bine