| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Imi poate spune cineva diamentrul difuzoarelor fata la un golf v plus 2006

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca să nu greșești: desfă masca ușii, VEZI spațiul disponibil, îl măsori și ai răspunsul.
Dacă la mașina ta diferă locașul ăla cu ceva (mm) de ce au alții?

| Frank51 a răspuns:

Am căutat să văd ce dimensiune au difuzoarele originale, și din câte observ au 20cm. Totuși, am mai observat că se pot adapta și difuzoarele de 16.5cm cu niște adaptoare.

| Scorillo a răspuns:

Diametrul difuzoarelor fata la golf 5 este de 18cm. Cu inele de adaptare poti folosi si alte dimensiuni apropiate

| relian a răspuns (pentru Scorillo):

Poti folosi si cleme, cu gauri la capete, prinzi de difuzor si capatu alantu unde se prindea difuzoru original, asta daca pui ceva mai mic.

Cleme de metal le poti face si tu acasa si 3 surubele le gasesti pe acasa pe undeva, ori le cumperi.

Zic sa nu cauti inele, sa mai dai bani etc.