| Masinute a întrebat:

Imi puteti spune despre diferentialul blocabil daca ai voi sa virezi cand il ai cuplat ca la uni am auzit ca se strica daca virezi va trebui sa-l ti drept si la alti ca virează foarte greu deci vreau un raspuns mai detaliat si sigur dau funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"despre diferentialul blocabil... vreau un raspuns mai detaliat"

despe ce mașină vorbim aici sau intrebi așa, la modul general?

| Masinute explică (pentru sierra1):

Intreb pentru o mașină de off road

| Panamax a răspuns:

Daca il cuplezi inseamna ca esti pe teren alunecos si nu se strica.
Daca il cuplezi pe asfalt si vrei sa iei curba ca Dorel, se strica.
Uite un cocalar care a sudat planetarele si tot s-au rupt.
https://www.youtube.com/watch?v=TLUFH_WCoSc

| Masinute explică (pentru Panamax):

Eu ma refer pentru off road