| XCalinStelistuX a întrebat:

Imi ziceti rutele trenurilor Sageata albastra (Regio, IR si IC)? Please!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa iti insiruim toate traseele feroviare din Romania?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Bucuresti-Pitesti sunt 12-13 perechi de trenuri formate din Desiro(Sageata Albastra). Dar sunt IR toate. Preturile sunt aberante. Ar mai fi si pentru Craiova, Ramnicu-Valcea, Sibiu tot IR. In rest or mai fi destule si prin zona Clujului(desi multe stau la gard defecte).
Regio ai pe la Targoviste(dimineata), Giurgiu(mai pe la amiaza), Urziceni, cam atat cunosc decat prin zona Bucurestiului si sa fie Regio. Nu stiu din alte zone ale tarii, o sa-ti dau link.
Iar IC stiu ca nu prea mai sunt, insa trebuie sa fii fraier, prea neinformat sa circuli cu IC format din Desiro(care e dedicat rangului Regio/personal).

Si a scris cineva si pe acest forum:
http://www.forumtrenuri.com/......e-ic-si-ir
http://www.forumtrenuri.com/t2700-compunerea-trenurilor-regio
E forumul pasionatilor feroviari din Romania.

| LDEGM2100 a răspuns:

IR 9347 15:30 BUC.N.-GIURGIU N. 18:27 (Trenul asata e *DESIRO SIEMENS*)
*-DESIRO SIEMENS-sau denumirea "populara" SAGEATA ALBASTRA