| Cernescu_Ciprian_1997 a întrebat:

In aceasta seara mi.a pornit un pic motorul apoi s-a oprit cand ma.m uitat la el bujia imi era cam umeda si da sa o ia dar degeaba nu porneste si mai scoate si un sunet ciudat de ce bineinteles am scos bujia am arso am incercat iar dar tot degeaba cand am scos-o la fel era umeda motorul meu se numeste Piaggio Skipper si este de 125cc sfatuoti.ma va rog

2 răspunsuri:
| Visereale a răspuns:

Încearcă să o porneșteo cu șoc, dacă are.

| Pavell a răspuns:

Sterge bine locul unde vrei sa pui bujia dar ai grija sa nu scapi scame in interior, arde bujia si pune-o din nou, asigura-te ca bujia da scantee, daca nu da scantee inseamna ca trebuie schimbata bujia sau fisa sau in cel mai rau caz bobina... dar speram sa nu ajungi la asta... daca bujia da scantee si tot nu porneste incearca sa reglezi benzina mai la minim din carburator. dar ai grija unde umbli, daca nu stii mai bine cheama pe cineva care stie, iti poti deregla carburatorul si chiar nu mai reusesti sa-l pornesti. Bafta