| celmaitarenume a întrebat:

In ce peco este cea mai calitativa motorina?

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu baga de la Lukoil...

| Evolution a răspuns:

Eu alimentez de la petrom de cativa ani buni si n'am avut probleme, isi face treaba cu brio. Daca vrei cea mai calitativa motorina cred ca e cea de la MOL. Cea mai proasta motorina cred ca este la lukoil / rompetrol. Cea standard intre toate este petrom.
Oricum per total eu bag mereu cam de la petrom.

| GouDidodino a răspuns:

Mol

| OctavianSps a răspuns:

Rompetrol

| tdy a răspuns:

Nu crede. Sheel si dupa OMV.

| SafirulDeHartie a răspuns:

Nu cred ca pui problema corect in... Romania.

La noi inca nu m-am prins f clar care e diferenta (in afara de pret si temperatura inghet) intre cele 2 tipuri de motorina.
La fel, ideal ar fi sa iei de la benzinarii care nu au tancuri rezervor de 25+ ani, care au gunoiaie multe.

Eu prefer sa pun de la MOL si OMV, dar tip standard, daca nu se anunta vreme polara afara.