| paulp a întrebat:

Indicatorul "Control politie" (acesta: http://www.cursuriauto.ro/......-140.html) implica neaparat oprirea autovehiculului?
Intreb deoarece citesc acum intr-o carte in care scrie asa in dreptul acestui indicator: "se instaleaza in imediata apropiere a locurilor unde este interzisa trecerea vehiculelor fara a opri; acest indicator se va amplasa temporar de catre organele de control ale circulatiei rutiere", insa eu tind sa cred ca opresti doar daca iti face semn politistul, nu?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Corect.chiar daca este amplasat indicatorul cu pricina, oprirea se face numai la semnul agentului de la circulatie.

1 răspuns:
| Mariussss14 a răspuns:

E corect cum spui tu