| Braunion a întrebat:

Intentionez sa cumpar in viitorul apropiat o berlina (sau hatchback) second-hand cu motor Diesel de minim 90 cp (preferabil 100 sau putin peste 100 cp) care sa coste undeva intre 3000 si 3500 Euro si care sa fie inmatriculata in Romania iar consuml sa nu sara de 6 si ceva in oras aglomerat si 6 pe sosea. Mentionez din start ca nu ma intereseaza masinile aduse din Germania sau mai stiu eu de pe unde. Ce-mi recomandati?

3 răspunsuri:
| Maxxy79 a răspuns:

Opel Astra-H, WW Golf 4

| Braunion explică (pentru Maxxy79):

Astra H pana in 3500 euro? Poate doar una carea de abia se mai tine. Golf 4... hmmmm, e o idee.

| Maxxy79 a răspuns (pentru Braunion):

In urma cu 2 saptamani, un prieten si-a cumparat Astra-H cu 3500 de euro, masina este din 2009 si inmatriculata in 2011.Cauta pe auto.ro