| LegoLegolas a întrebat:

Intrebare legata de scoala de soferi. Vreau sa dau cat mai repede examenul practic (traseu) si am inteles ca dureaza sa te programeze (2 luni), aici, in Cluj-Napoca. La o solutie m-am gandit sa programez masina in afara zilelor mentionate de instructor (luni, miercuri si vineri parca) cu o taxa de 200 de lei, astfel as putea avea avantaj pentru ca nu toata lumea isi programeaza masina in afara zilelor mentionate. Dar nu am mai auzit pe cineva sa faca asa si nu stiu daca chiar ar fi o solutie mai rapida sau risipa de bani. Deci ce parere aveti? Daca aveti detalii despre cum se programeaza elevii la examenu acesta, va rog, nu ezitati sa le spuneti tongue

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai citit tu acolo are treaba cu scoala de soferi si orele facute acolo, nu are absolut nicio treaba cu examenul

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca Politia va face exceptii pentru tine!
Cel mai probabil te vor pica de prima oara, ca sa te invete minte sa stai in coada de asteptare, cum sta toata lumea. Oricum, al doilea examen nu-l poti programa imediat daca-l pici pe primul, ci dupa 2 saptamani.
Totusi, nu vad de ce atata graba, esti inca micut si ai timp slava domnului, sa dai testul de conducere,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii programareaza cand au loc disponibil in zilele in care se da examenul practic. Daca toate lumea prinde loc peste 2-3 luni asa ai sa prinzi si tu. Nu exista taxe de urgente sau exceptii

| blond1x a răspuns:

Stai... tu nu te-ai programat direct de pe pc când ai luat sala? ce taxă să plătesti când dai orașul ai deja tot dosarul făcut, cel puțin eu nu știam că este o asemenea taxă și mai ales de 200 lei...

| LegoLegolas explică (pentru blond1x):

Nu am dat sala inca. Daca intrii pe toniauto.ro la sectiunea tarife, scrie acolo in stanga jos, deasupra la Curs redobandire, "Examen practic alta zi decat ziua mentionata de instructor". Banuiesc ca la programarea cu politia se refera...

| suntserios a răspuns (pentru LegoLegolas):

Ce ai citit tu acolo are treaba cu scoala de soferi si orele facute acolo, nu are absolut nicio treaba cu examenul