| CristiiMușat a întrebat:

Întrebare pentru cunoscătorii de mașini. Ce părere aveți despre BMW 520 D, este o mașină bună, își merită banii?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in primul rand de cat de veche este masina si ce km are deja la bord!
Uite aici ceva reviuri:
http://www.carsguide.com.au/car-reviews/bmw-520d-touring-review-10750

| CristiiMușat explică (pentru Violleta2022):

An 2006, km 250 000

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CristiiMușat):

Fer vechi si obosit.

| RaulOzil a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pe bune? Fier vechi si obosit? Eu cred ca masina aceea este un lux in Romania in momentul in care vezi pe strazi aproape numa-i golf 4, opel astra, vectra bmw 320 si audi a4 ...modelele 2000-2004

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CristiiMușat):

La noi la Bucuresti sa ai o masina premium veche de 11 ani si rulata peste 200.000 km inseamna cocalareala (cand la banii aia iti poti cumpara o masina noua, in garantie). Daca era macar din 2010 si nu avea mai mult de 100.000 km atunci mai stateam de vorba.

| CristiiMușat explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Și ca idee, un BMW vechi de 10 ani tot este mai în forță decât un Ford nou. Nu de compară Ford cu BMW și tu ști bine asta

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CristiiMușat):

Iti dai seama ca imi luam 4 seria 5 cu banii care i-am dat pe Ford, nu? Doar ca spre deosebire de tine eu stiu ce inseamna masina noua si ce inseamna masina SH. In BMW-u ala bagi in 2 ani de zile inca odata cat ai dat pe el fiindca este vechi si foarte rulat. Ca sa nu mai zic ca habar nu ai cum a fost exploatat, cate accidente are la activ, ce ulei si filtre s-au folosit, etc...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu din ce catun esti tu dar la mine in spatele blocului esti de rasul curcilor cu asa ceva.

| CristiiMușat explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da? Tu ce mașina ai parcată în spatele blocului? În Ploiești să ai BMW seria 5 la 19 ani e ceva, dar nu despre asta era vorba...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru CristiiMușat):

Un Ford Mondeo Mk5 din Decembrie 2016, 3000 km.