| Grimmjow a întrebat:

Intrebare pentru motociclisti!
As dori sa-mi iau o motocicleta de 125cc(SH). Lupta se da intre Aprilia rs125, honda cbr125 si yamaha r125.Care dintre ele credeti ca e mai buna? Stiu ca aprilia e cea mai puternica dar consuma mult si cică suna ca o drujba(e in 2 timpi). Restu sunt in 4 timpi si sunt mai economice dar honda are rotile cam subtiri iar cineva a spus ca yamaha e foarte mica si iti sta caraghios daca esti inalt(am 1.83 in cresterelaughing Astept pareri de la detinatori.

6 răspunsuri:
| Grimmjow explică:

La cagiva am inteles că se găsesc piese super greu, la yamaha ma gandeam și eu da cineva zicea că stai caraghios pe ea daca ești inalt că e mică, și eu sunt inalt! Are cineva yamaha r125? e intr-adevar așa mică?

| Gargoyle a răspuns (pentru Grimmjow):

Prietene,eu am 1, 92 inaltime si detin o Yamaha TZR50winking Ai impresia ca un R6 este mai mare? Nu am o pozitie prea confortabila la drum lung, dar nu sunt deloc caraghios pe ea, buba e ca sunt scaritele mai sus...in rest totul e excelent.Si iti recomand un R125 din inima. Aprilia aduce a drujba la sunet, Honda parca pare prea touring.Insa si Honda ar merge, de ce nu? Motor fiabil, consum mic.Totusi,la TZR-ul meu consumul este pe undeva pe la 5-6 l/100km.Dar permanent duce cam 140 Kg, adica eu si prietena.Ramane sa alegi!

| dru1darius a răspuns:

Parerea mea ca toate is bitigle cu motor pe ele, rs-ul cum ai zis mere dar consuma, iar celalte sunt mai puturoase dar economice, depinde ce vrei sa faci cu ele, desi imi pare rau sa zic 2 timpi nu se mai merita, daca cauti ceva sa meri pentru oras/drum lung, sugerez 4 timpi, yamaha are aspect mai sportiv, honda ii ceva touring, depinde ce alegi tu

| vladutik a răspuns:

Frate honda are rotile foarte inguste
eu iti recomand o aprilla arata bestial
funda?

| drrobert87 a răspuns:

Sal de ce nu incerci cagiva mito 125cc e fte buna si fte frumoasa mai ales ca seamana cu Ducati 998

| Valy1998 a răspuns:

Prietene, am condus o Yamaha yzf r125 si la 1.75 care il am eu nu este deloc mica si nici nu mi s-a zis sa fiu cumva "caraghios" pe ia, din contra. Parerea mea este totusi sa-ti cumperi o Aprilia RS4 125 in 4 timpi fiinda arata, se aude si merge BESTIAL!
Si Derbi gpr 125 este frumos sau Cagiva mito. Daca vrei ceva "chinezarae" gasesti un Hyosung comet gt 125(copiat 80% dupa hayabusa). Dar eu tot raman cu idea ca Aprilia RS4 125 este cea mai "misto" din toate punctele de vedere.