| Alexsn a întrebat:

Kia Sorento vs Land Rover Freelander 2 vs Toyota Rav4! Argumentati raspunsul. Toate din 2007-2008! Explicati de ce!

Răspuns Câştigător
| theeminemshow a răspuns:

Eu zic sa iei toyota rav 4. In primul rand e japoneza si asta spune totul fiind mult superioara celorlalte 2 modele precizate, dar nu are nici o treaba cu off-roadul pentru ca nu e "gip" ci e suv. Este o masina frumoasa dar daca iti trebuie ceva pentru teren alege un "gip" ca de exemplu mitsubishi l200, isuzu d-max, mazda bt-50, dar din cele 3 exemple date de tine eu zic ca cel mai potrivit e pe departe rav 4. Este foarte rezistent in timp si are si un aspect frumos! Nu se face off-road cu suvuri ca astea laughing. Cei care zic ca au facut off-road cu asa ceva poate au mers pe o poteca sau pe un drum pietruit;laughing ala nu e off-road, off-roadul nu face orice masinalaughing.

5 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Kia sunt varza.
Freelander a fost desemnat cel mai bun SUV.
Rav4 e slabut pe offroad.

| Alexsn explică (pentru AlexCrb):

De ce Kia sunt varza? Vreau niste amanunte! Si asta este problema la Freelander e SUV vreau ceva mai mare!

| AlexCrb a răspuns (pentru Alexsn):

Am un prieten cu un suv KIA si este varza pe offroad. Ramane destul de des inpotmolit. Nici pe asfalt nu e cine stie ce masina. Eu detin un freelander din 2005 (prima varianta) si sunt extrem de multumit de el. Nu e chiar as in offroad dar se tine destul de bine.
Ca masini mai mari ti-as recomanda: Jeep Grand Cherooke, Land Rover Discovery sau chiar Land Rover Defender.
Eu detin si un Jeep Grand Cherooke din '96 si am numai cuvinte de lauda pentru el. E ditamai masina si nu prea te lasa la greu.

| Alexsn explică:

Vreau sa zic ca nu ma intereseaza mult off road, si vreau ceva mai mare decat un suv iar bmw x6 este scump.

| c8child4gum4 a răspuns:

Land rover, e de 3000000 de ori mai bun, si are un design super chiar daca consuma putin mai mult decat kia sorento, daca iti iei kia ia-ti una noua ca e mai ieftina
P.s: iti recomand un bemveu x6